Ветеринарні послуги дома

В нашій ветеринарній клініці ви можете не дорого викликати ветеринарного лікаря додому в Києві та передмісті.

Які маніпуляції ветеринарний лікар зможе провести на виклику.

Що робити якщо захворів ваш домашній улюбленець?

Везти хворого у ветеринарну клініку, чекати в черзі, ризикувати заразити і так хвору тварину інфекцією, піддавати його стресу…. Або все ж викликати лікаря додому?

Виклик ветеринара додому це дуже зручна послуга, як для Вас, так і для вашого улюбленця. Але що зможе зробити ветеринарний лікар дома?, чи не напівзахід викликати ветеринара додому, адже в клініці кращі умови, там є спеціальні меблі та й запас ліків більше, і приміщення періодично дезінфікуються.

Власники домашніх тварин стверджують, що вони і їхні вихованці психологічно краще переносять будь-які ветеринарні маніпуляції, якщо їх проводять вдома а не в лікарні, це також підтверджується деякими дослідженнями проведеними в США і Європі. Такі послуги особливо зручні, коли у вас є кілька тварин, яким необхідні профілактичні заходи (обробка від кліщів, вакцинація) або лікувальні послуги (інфузійна терапія, аналізи та інші маніпуляції).

Давайте розберемося що з усього спектру послуг, що надаються середньостатистичної ветлікарньою можна зробити вдома, а що ні. І почнемо ми зі звичайних терапевтичних послуг. Перша послуга, за яку в Києві прийнято брати гроші в ветеринарних клініках це прийом і консультація лікаря. Погодьтеся, проконсультувати і оглянути тварину у вас вдома ветеринарний лікар зможе не гірше ніж в лікарні. Ну а вартість прийому просто буде замінений викликом. Правда виклик у більшості ветеринарних клініках буде трохи дорожче ніж прийом, у багатьох, але не у нас, в районі обслуговування виклик ветеринара додому коштує не дорого, в межах ста гривень, що порівнянно з вартістю прийому, і це насправді дуже не дорого. Виклик ветеринарного лікаря в інші райони трохи дорожче, але й вам їхати до нас буде складніше.

Інші терапевтичні маніпуляції такі як огляд і збір анамнезу, ін’єкції внутрішньом’язові, підшкірні і внутрішньовенні. Дача ліків в рот і постановка ректальних свічок, будь-які види вакцинацій, постановка катетерів і крапельниці та інше. Все це з такою ж легкістю можна робити вдома, як і в спеціалізованій лікарні. Єдине що бажано надати ветеринару стіл і фіксувати тварину. Що стосується щеплень тут важливий температурний режим зберігання вакцини, тому ветеринарний лікар везе її на виклик у спец термосумку і з акумуляторами холоду, тому якщо ви викликаєте лікаря з однієї причини, а потім вирішите зробити вакцинацію так не вийде, вакцини беруться строго тільки за попередньою домовленістю.

Щодо арсеналу препаратів – багато ліків використовують кваліфікований ветлікар? Навіть давайте так, багато препаратів знаходиться в кабінеті ветлікаря? Ну 30 -40 найменувань максимум, і то деякі дублюють один одного у діючій речовині, а деякі мають однакову дію будучи аналогами. А чи складно взяти з собою на виклик 30 ампул ліків? Адже не обов’язково везти упаковку препарату, можна просто взяти з собою ампулку.

Як бачимо терапевтичні маніпуляції можна проводити вдома. Перейдемо до діагностичних процедур. Одним з найважливіших етапом діагностики є огляд та з’ясування анамнезу. Ми їх вже згадували в попередньому абзаці та з’ясували що виклик їм не перешкода.

Щодо аналізів: крові – загального та біохімії, бакпосівів – бактеріологічного та мікологічного дослідження, виявлення інфекції і антитіл методом ПЛР, ІФА… гістологічних досліджень та деяких інших аналізів. Ми ці аналізи робимо в спеціалізованій лабораторії, довіряючи такі складні маніпуляції професіоналам, які мають спеціальну освіту та досвід. Це дозволяє отримати максимально точні результати і призначити адекватне лікування. У клініці ми просто робимо забір матеріалу і відправляємо його в лабораторію. На виклику ветеринара додому для забору аналізів тварина отримує менше стрес і, як наслідок, ми отримуємо більш точні результати.

Що стосується тих лабораторних досліджень які проводяться в ветеринарній клініці – зіскрібки, мазки, аналіз сечі, дослідження калу на яйцеглист, аналіз на бабезіоз (пироплазмоз), то результати цих аналізів ви отримаєте протягом доби, частіше усього через кілька годин після того, як ветеринарний лікар поїхав від вас.

Підсумуємо: ми зясували що виклик ветеринарного лікаря додому не перешкоджає проведенню лабораторних досліджень.

А от з хірургічними операціями не все так красиво як з попередніми пунктами.

Складні і тривалі хірургічні втручання, такі як операції на хребті, серці, мозку, легенях, кишечнику, нирках і печінці категорично не рекомендується проводити в домашніх умовах. Під питанням також доцільність операцій на кістках.

Хірургічні операції зі стерилізації самок, видалення пухлин шкіри і молочних залоз, операції при заворот повік і випадання третьогї повіки – цілком реальні і безпечні в домашніх умовах. Але ви повинні бути готові до таких операцій в першу чергу морально і також створити комфортні умови хірургу.

Які хірургічні операції краще проводити вдома, а не в клініці.

Деякі хірургічні маніпуляції у ветеринарній медицині досить прості, і тварини отримують більше шкоди від самої поїздки в клініку і післяопераційних маніпуляцій там, ніж від самої операції.

До таких операцій можна віднести кастрацію самців, видалення зубів, операції при пупкових грижах, при гематомах, зняття швів…

При таки операціях робиться короткий не глибокий наркоз в комбінації з місцевим знеболенням, ці маніпуляції тривають від декількох хвилин до півгодини, при цьому транспортуючи тварину в клініку і назад, або залишаючи його на стаціонар ви піддаєте його сильного стресу який подвоює негативні наслідки самої операції.

Також при багатьох гнійних процесах не обов’язково їхати в ветклініку, лікар зможе допомогти і вдома.

Що стосується екстрених випадків пов’язаних з травмами то транспортувати таких тварин самостійно не завжди безпечно, при таких проблемах бажано викликати ветеринара для огляду, і якщо буде необхідність у додаткових маніпуляціях в клініці, він зможе супроводжувати хворого для подальшого лікування.

Акушерство на виклику.

Коли ваша кішка або собака почала народжувати, а ви її повезете у ветеринарну лікарню, повірте, в 90 відсотках випадків тварина відкладе пологи до більш спокійного часу. Випадки коли потрібно везти при пологах тварину в клініку на щастя дуже рідкісні, якщо вас щось турбує або ви бачите, що щось пішло не так, краще зателефонуйте до лікаря, при необхідності викликайте його додому.

Ми виїжджаємо на виклик у всі райони міста Києва : Подільський, Оболонський , Шевченківський, Печерський, Солом’янський, Святошинський, Голосіївський, Деснянський, Дніпровський, Дарницький.

Коли не варто викликати ветеринара додому.

В домашніх умовах не вийде проводити заходи що потребують громіздкого медичного обладнання, наприклад рентген, УЗД, МРТ. Як ми вже згадували не припустимі складні операції. Не викликаєте лікаря якщо ви не зможете забезпечити фіксацію тварини, ветеринарний фахівець не буде оглядати пацієнтів якщо ті несуть загрозу його здоров’ю. Ну або складно призначити адекватне лікування наприклад кішці яка ховається під диваном або за холодильником.