Щеплення собак та котів. Київ

Ми в київській ветлікарні кет , завжди намагалися йти на зустріч нашим клієнтам, робивши все, що в наших силах що б допомогти своїм пацієнтам бути здоровыми. Враховуючи не простую фінансовую ситуацію, яка, на жаль, склалася в нашій країні, ми вирішили зробити щорічну вакцинацію домашніх тварин більш доступною.

Якщо ви живете в місті Києві, у вас є унікальна можливість провести планове щеплення  з визом ветеринарного лікаря на дом чешскими вакцинами, компанії біовета (біокан, біофел), всього за 300 гривень.

Детальніше про акцію дивіться в розділі акції та знижки . 

Як робиться прививка?

Як виглядає процес щеплення – це просто укол. Коли ветеринарний лікар збирається зробити вакцинацію, він: проведе огляди тварин, вимірює температуру, розпитає вас, як відчуває себе ваш улюбленець. Все це робиться для того, щоб не зробити прививку хворій тварині. Прививки безпечні тільки здоровым тваринам. Далі ветеринар нагріває вакцину до температури тіла, і робить ін’єкцію. Ось і все, як правило, це займає 5 – 7 хвилин, але до цих семи хвилин варто додати час на збори в ветеринарну клініку, час на дорогу, очікування в черзі, очікування поки ветспециалист сходить за вакциною, підготує кабінет до вакцинації … Загалом для економії часу краще всього щеплення робити викликавши ветеринарного лікаря до дому.

Які основні ризики при проведенні вакцинації – основна небезпека вакцинації в наш час, як би це не дивно, виглядало, але не в вакцині, і не в самому процедурі ін’єкції, а в місці, де робити щеплення. Якщо перед вами в ветеринарній клініці в черзі була тварина що хворіє інфекційним захворюванням, то ви сильно ризикуєте замість того, щоб захистити улюбленця від інфекції, заразити його. У таких випадках краще всього не заводить тварину в ветлікарню, поки не ндійде ваша черга, перевірте чи провів ветеринарний лікар дезинфекцію кабінету, стола, градусника, рук, спецодягу.

Що таке щеплення?

Напевно, всім власникам домашніх тварин доводилося водити своїх домашніх улюбленців на “прививочку” до ветеринара. Занести зробити щеплення цуценятам у ветлікарні це ритуал, про важливість якого пам’ятають усі. Багато хто навіть не гуляють з цуценятами на вулиці до закінчення курсу вакцинації, але як не дивно потім більшість власників чомусь забувають, що це щеплення потрібно повторювати кожен рік. І коли на прийомі питаєш ваш котик (собачка) вакцинована? З гордістю відповідають так! Ми робили йому всі щеплення в дитинстві так років 7 – 8 тому. Як розумієте за такий час це вже не має жодного значення.

Для початку варто розглянути, що таке вакцина, що знаходиться в пляшечці з якою лікар робить прививку котику або собачці. Як ми вже згадували вакцина це дуже ослаблені або вбиті різними способами віруси чи бактерії, або просто компоненти цих паразитів. Ці речовини дуже схожі на справжні небезпечні збудники хвороб, але хворобу викликати не можуть. Так вакцини поділяють на живі і мертві. У перших використовують ослаблені штами цих збудників, їх ще називають атенуйованими, ці вакцини трохи важче переносяться зате залишають надійний імунітет. Мертві вакцини роблять вбиваючи повністю збудників хімічними речовинами або просто синтезуючи частинки компонентів збудника спеціально генномодифікованими бактеріями. Такі вакцини апріорі не можуть викликати хвороби, але підвищена реакція організму цілком можлива і на них.

Що стосується якості вакцин і чому багато власників досі бояться робити щеплення тварин від сказу. Сучасні препарати європейських і американських компаній, як правило, на одному високому рівні якості. Технологія їх виробництва налагоджена й випробувана десятиліттями практики. В Україні, на жаль (а може й на щастя) практично не ведеться виробництво вакцин для собак і котів. Але багато поколінь людей радянської та ранньої пострадянської епохи пам’ятають негативні наслідки вакцинації від сказу. Справа в тому що в ті часи набагато відповідальніше підходили до деяких законів, а так як вакцинація від сказу дуже важлива й обов’язкова її проводили всім в обов’язковому порядку, але якість вакцини було жахливою, одноразових шприців не було, і частенько «виводки» де проводили масову вакцинацію закінчувалися масовою загибеллю собак із-за зараження брудними шприцами. Така ситуація спостерігалася десятиліттями і в пам’яті бабусь і дідусів міцно засіла думка що вакцинування від сказу для собак вкрай небезпечне. В ті далекі «совкові» часи це було і в правду так, наприклад вакцину робили з мозку заражених баранов, там крім самого вірусу було дуже багато баластних білків і небезпечних речовин, слово «брак» в ті часи щільно засіло в побуті й відображало недбале ставлення до процесу виробництва, що на жаль не виключенням було й ставлення до виробництва вакцини. Що стосується сучасних вакцин, то ці ризики мінімізовані, та й нестачі в одноразових шприцах не спостерігається.

Давайте розберемося, що таке вакцинація, для чого вона робиться та що відбувається в організмі після щеплення.

Згадаймо трохи курс біології  – захищає організм від інфекцій імунна система, але незважаючи на загальну назву ця система складається з дуже різних речей, так від бактерій у захисті найчастіше беруть участь спеціальні клітинки фагоцити – нейтрофіли, проти вірусів ці клітини мало ефективні, але для них у організму є свої методи. У процесі боротьби з вірусами і бактеріями імунна система виробляє особливі речовини – антитіла. Це білки, які здатні вбивати конкретний вид бактерій або вірусів з якими боровся організм. Іноді ці антитіла виробляються дуже швидко і тоді тварина не хворіє. Але досить часто цей процес займає кілька тижнів і настає хвороба, тоді кішкам, собакам доводиться призначати лікування. Лікування у наш час процедура не з дешевих, та не завжди, на жаль, лікувальні заходи дають необхідний результат.

Якщо ми введемо в організм дуже слабкий вірус або бактерію на неї теж буде вироблятися антитіла. Але так як збудник слабкий то він не здатний викликати хворобу. І навіть якщо ми введемо достатню кількість вже мертвих вірусів, все одно будуть вироблятися антитіла. Це і відбувається при вакцинації. Ці антитіла, потім знаходиться деякий час в організмі, і захищати нашого улюбленця від цієї хвороби. Крім антитіл у крові будуть спеціальні клітини, які несуть пам’ять як робити ці антитіла, і при контакті з хвороб вони відразу ж починають їх виробляти. Таким чином, роблячи ін’єкцію вакцини тваринці, ми захищаємо її від хвороб. Але захист не такий тривала, як нам хотілося б, уже через 10 – 12 місяців у більшості випадків рівень антитіл значно знижується і захист втрачається. Ось з чому і проводять ревакцинацію один раз в рік.

Як бачимо результати вакцинації залежить не тільки від якості вакцини але і від самої тварини:  як працює імунна система, від того чи здатна вона в даний момент виробити повноцінний імунітет. Так якщо тварина ослаблене, або хворе його імунітет ослаблений і вакцина просто напросто не зможе змусити його виробити повноцінний імунну відповідь, і замість очікуваної захисту від інфекції ми зазвичай отримуємо серйозні ускладнення. Адже додаткове навантаження у вигляді щеплення послабить ще сильніше організм і посилить можливу хворобу.

Так само велику небезпеку представляють гельмінти. Не дивлячись на те, що тварина почувається добре а в калі у нього ми не спостерігаємо глистів ми не можемо стверджувати, що їх немає. Ці паразити в більшості випадків не зацікавлені вбивати свого господаря, і паразитують не приносячи видимих пошкоджень, але вони виснажують організм і пригнічують роботу імунної системи. Тому за десять днів до щеплення обов’язково дайте препарат від глистів.

Давайте підсумуємо:

  1. Вакцинація захищає тварину від інфекційних хвороб.
  2. Щеплювати в рази дешевше можливого лікування у випадки захворювання.
  3. Вакцинувати тварин необхідно відповідно до рекомендацій до вакцини, собак і кішок прищеплюють як правило з двох місячного віку дворазово і потім один раз на рік протягом життя.
  4. Для имунізації необхідно використовувати тільки якісну сучасну вакцину. Ми використовуємо для щеплень ряд перевірених вакцин наприклад компанії інтервет –нобівак і трикет, компанії біовета – биокан, биофел, песторинмормикс, компанії пфайзер – вангард, дефенсер, фелоцел, компанії меріал пуревакс , эурикан, гексадог.
  5. Вакцинувати можна лише клінічно здорових тварин, попередньо необхідно провести дегельмінтизацію («прогнати» глисти).
  6. Щеплення тваринам краще робити в домашніх умовах.